Arslan’dan 54 m3’lük Hardox Hurda Dorsesi

Medya

Arslan Damper hurda sektörüne yönelik geliştirdiği 54 m3’lük yeni nesil Hardox gövdeli Hurda Dorse’si ile müşterilerine büyük avantaj sağlayacak. Yeni modelin ismi ise ARS 10000.

Aliağa Organize Sanayi Bölgesi’nde (ALOSBİ) yer alan Arslan Damper fabrikasında geliştirilen ARS 10000 isimli yeni model Hurda Dorse’si büyük ilgi topladı. Arslan Damper mühendisleri tarafından geliştirilen ARS 10000 klasik hurda dorselerine göre ortalama 2-3 ton daha hafif geliyor. Üstelik mukavemet ve hacim olarak geleneksel hurda dorselerine şaşırtıcı derecede fark atıyor. Geleneksel hurda dorseleri 13 tonun üzerinde gelirken hacim olarak 40 m3 ortalamaya sahipler. Arslan Damper’in geliştirdiği yeni nesil Hurda Dorse’si ise 11 ton geliyor ve 54 m3 hacme sahip.

“Hurda sektörünün taleplerine cevap verdik”

ARS 10000 projesinin mimarı ve Arslan Damper Üretim Müdürü Haldun Türkoğlu yeni modelleri hakkında şunları söyledi: “ Fabrikamızın bulunduğu bölgede hurda sektörüne son derece gelişmiş durumda. Kurumsal müşterilerimiz aracılığıyla sektörün ihtiyaçlarını yakından takip etme şansımız oldu. Aldığımız geri bildirimler sayesinde ARS 10000 modelini geliştirmeyi başardık. Sektörün ihtiyaçları dahilinde geliştirdiğimiz model hem tasarım olarak hem mukavemet olarak hem de hacim olarak ihtiyaçlara fazlasıyla cevap veriyor. Dorsemizin üst teknesi SSAB üretimi Hardox 450 aşınma plakalarından imal edildi. Mukavemet hesaplamaları sonrası dorse gövdesine verilen özel kıvrımlar sayesinde üst teknemizi darbelere karşı daha dayanıklı, daha dirençli hale getirdik. Gövdeyi oluşturan plakaları yekpare olacak şekilde kullandık. Bu bize üst profilleri de aşınma plakasından yapma avantajını sağladı. Yükleme sırasında en çok darbe alan kısımların üst profiller olduğunu düşünürsek eğer bu kısmı aşınma plakasından yapmanın ne kadar avantajlı olacağını fark edebilirsiniz. Damperimizin ön kapağını 50 cm yatırdık. Amacımız hem ön kapağı yekpare aşınma plakasından imal ederek mukavemeti artırmak hem de damperimize estetik açıdan şık bir görünüm kazandırmaktı. Ve bunu başardığımızı hissediyorum. Arka kapağımızı aynı şekilde yekpare aşınma plakasından imal ettik. Arka babalar ise özel takviyelerle güçlendirildi.

Genel olarak ARS 10000’den bahsedecek olursak; iç uzunluk tabandan 9750 mm, üstten 10250 mm, iç yükseklik 2400 mm ve iç genişlik 2250 mm ve 54 m3 hacim. Önde beş kademeli ağır tip lifte ek olarak ortada yedi kademeli ikinci lift ile dengeli ve güvenli bir boşaltma sistemi yapılabilmektedir. Damper şasi de ise 14 tonluk ağır tip kampanalı dingillerin yanı sıra 8 mm göbek sacı kullandık. Estetik dış görünümünün yanı sıra son kullanıcının pratikte işine yarayacak işlevsel uygulamalar da ekledik. Hava kilitlemeli arka kapak, arka kapak üzerine ek merdiven… Uzun süren proje aşamasından sonra ARS 10000’i sahada test ettik ve olumlu eleştiriler aldık. Hurda sektörünün taleplerine cevap verdiğimizi düşünüyorum.”

Bize Ulaşın:
  • Adres: Ender Yorgancılar Sk. No: 5 Aliağa Organize Sanayi Bölgesi Aliağa/İZMİR
  • Tel: 0.232.621.51.01
  • E-Posta info@arslandamper.com.tr
ARSLAN DAMPER
Kurulduğu ilk günden bu yana kaliteli üretim, satış sonrası hizmetler ve müşteri memnuniyeti ilkelerinden oluşan üstün hizmet anlayışını kendine felsefe edinen Arslan Damper, Kazancını sürekli yatırıma dönüştüren bir firma olarak faaliyetlerine 2008 yılında Aliağa Organize Sanayi Bölgesi’nde (ALOSBİ) kurduğu 12,500 m2’si kapalı olmak üzere 25,000 m2’lik alan içerisinde modern teknoloji ile donatılmış tesislerinde uzman kadrosu ile yoluna devam etmektedir. devamı
Çerez Politikası | Gizlilik Politikası | KVKK - Aydınlatma Metni | Başvuru ve Bilgi Talep Formu
copyright @ ARSLAN DAMPER MAK. SAN. TİC. LTD. ŞTİ. 2014