Damper Güvenlik Donanımları Artırıldı

Medya

Arslan Makina ekibi damperlerde güvenlik donanımlarını artırdı. Kabin içerisine yerleştirilen sesli ikaz sisteminin yanı sıra görsel ikaz sistemi ile güvenlik artırıldı.

Aliağa Organize Sanayi Bölgesi’nde (ALOSBİ) araç üstü ekipman ve treyler üretimi yapan Arslan Damper, damperlerde güvenlik donanımlarını artırdı. Damperlerin çalışma esnasında oluşabilecek kullanıcı hatalarını sıfıra indirmek isteyen firma kabin içerisine yerleştirilen sesli ve ışıklı ikaz sistemi ile sürücüyü ikaz ediyor. Sistem damper düğmesinin açılması ile birlikte devreye giriyor, kabin içerisinde sesli ikaz devam ederken aynı zamanda kırmızı ikaz lambası da devreye giriyor. Damper araç şasisine oturana dek ikaz sistemi devam ediyor. Sürücü hem görsel olarak hem de sesli olarak uyarılmış oluyor ve aracını hareket ettirmeden önce damperi indiriyor. İkaz sistemi damper tamamen indirildiğinde devreden çıkıyor. Kabin içerisine yerleştirilen ikaz sistemi açar istop ettirilse dahi uyarı vermeye devam ediyor. Kabin içi uyarı sistemi kamu araçlarında standart olarak sunuluyor. Özel sektör içinse opsiyonel olarak projelere dahil ediliyor.

Kentsel dönüşüm projelerinin hayata geçirilmesi ile birlikte şehir içi hafriyat taşımacılığı hız kazandı. Şehir içerisinde sürücü hatalarının önüne geçmek için damperlerde uygulanan güvenlik önlemlerinin büyük önem kazandığına değinen Arslan Makine Üretim Müdürü Haldun Türkoğlu; “ Damper ikaz sistemi ile birlikte sürücü hatalarını ortadan kaldırmayı hedefliyoruz. Damperlerimizde uyguladığımız özel sensörler ile kabin içerisinde sürücüyü uyaran sesli ve ışıklı ikaz sistemi hataların önüne geçecek. Şehir içinde hafriyat taşıyan damperli araçlar büyük risk oluşturuyor. Son olarak Petkim’de  başlayan hafriyat çalışmaları Aliağa şehir içi trafiğini olumsuz etkiledi. Sürücü hatalarından kaynaklanan şikayetleri değerlendirdik. Gelen şikayetler arasında en belirgin sürücü hatası araç hareket halindeyken damperin farkında olmadan kaldırıcıya verilmesi sonucunda hafriyatın etrafa dökülmesiydi. Kamu için çalışan damperler şehir içerisinde benzer sürücü hataları ile risk oluşturuyordu. Sürücü hatalarından kaynaklanan hataları ortadan kaldırmak için damperin kaldırıcıya verildiği andan itibaren kabin içerisinde hem sesli olarak hem de ışıklı olarak sürücüyü uyarmak gerekiyordu. Damper şasisine yerleştirdiğimiz özel senserler ile damperin kaldırıcıya verildiği andan itibaren devreye giren uyarı sistemi uygulamasını başlattık. Damper devrilme risklerine karşı damper şasi içerisine takviye, şasi arkasında burkulmaya karşı çapraz traversler, denge kolu mekanizması ve içi dolu arka mil gibi uygulamalara ek olarak sürücü hatalarına da çözüm getirmiş olduk” şeklinde konuştu.

Bize Ulaşın:
  • Adres: Ender Yorgancılar Sk. No: 5 Aliağa Organize Sanayi Bölgesi Aliağa/İZMİR
  • Tel: 0.232.621.51.01
  • E-Posta info@arslandamper.com.tr
ARSLAN DAMPER
Kurulduğu ilk günden bu yana kaliteli üretim, satış sonrası hizmetler ve müşteri memnuniyeti ilkelerinden oluşan üstün hizmet anlayışını kendine felsefe edinen Arslan Damper, Kazancını sürekli yatırıma dönüştüren bir firma olarak faaliyetlerine 2008 yılında Aliağa Organize Sanayi Bölgesi’nde (ALOSBİ) kurduğu 12,500 m2’si kapalı olmak üzere 25,000 m2’lik alan içerisinde modern teknoloji ile donatılmış tesislerinde uzman kadrosu ile yoluna devam etmektedir. devamı
Çerez Politikası | Gizlilik Politikası | KVKK - Aydınlatma Metni | Başvuru ve Bilgi Talep Formu
copyright @ ARSLAN DAMPER MAK. SAN. TİC. LTD. ŞTİ. 2014